Se afișează postările cu eticheta baze secrete. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta baze secrete. Afișați toate postările

Razboiul secret din Antarctica

Noua Suabie este o zonă a Antarcticii care are peste 600000 de kilometri pătrați și care a fost revendicată de către Germania nazistă, din ianuarie 1939, până în 8 mai 1945.
Baza Neumayer se află în apropierea acestei zone și este o bază germană pentru cercetări științifice. Ea a fost creată în anul 1981. Pe timpul iernii ea funcționează cu nouă specialiști și are o pistă de aterizare de 1000 de metri.
În 17 ianuarie 1938, vaporul german Schwaberland pleacă din Hamburg cu 33 de persoane la bord. Recunoașterea teritoriului Antarcticii începe să fie făcută de către Germania. Câteva zile mai târziu, două avioane germane au aceeași destinație. Scopul este de a survola zona.
În urma acestor zboruri, piloții au realizat peste 11000 de fotografii. Înainte să părăsească zona, echipajul vaporului a instalat o bază temporară și au arborat trei drapele naziste.
Americanii au sesizat că în timpul celui de al Doilea Război Mondial, două submarine ultra performante, U21 și U23, ale flotei naziste au dispărut din apele oceanelor, fără să fie distruse în cursul unui atac. Dacă erau așa de performante de ce au fost retrase? Sau au fost trimise în zone mai puțin cunoscute?
În 26 august 1945, după bombardamentele din Hiroshima și Nagasaki, SUA lansează operațiunea Highjump în Antarctica. Oficial, SUA au motivat această operațiune ca fiind de cercetare științifică. Peste 5000 de oameni au participat, un submarin, un avion și 26 de vapoare. Prea multe forțe și logistică pentru cercetarea științifică.
Facem precizarea că războiul se terminase în mai 1945. Cu toate acestea, în Antarctica a avut loc un adevărat război. Americanii au pierdut multe vieți, un avion a fost prăbușit, iar submarinul bombardat.
Aflați în dificultate, americanii decid să se retragă. Operațiunea Hughjump care s-a dorit a fi impunerea SUA ca suveran în Antarctica a fost un eșec.
Cu cine s-au luptat americanii în Antarctica? Se cunoaște faptul că, în anul 1938, germanii au construit în Antarctica baze secrete, unde naziștii s-au retras ca să scape de pedepsele impuse de Tribunalul de la Nurenberg.

Un ofițer britanic a declarat într-un interviu că mai mulți soldați britanici, printre care și el, au primit ordinul de a se deplasa în Insulele Falklands, după ce, oficial, războiul se terminase.
Au efectuat antrenamente foarte grele, fără să știe pentru ce sunt pregătiți. După o lună, un superior i-a anunțat că vor începe războiul secret.
Destinația lor era baza secretă Maudheim, din Antarctica. Armata britanică capturase trei mari conducători naziști, Hess, Himmler și Donitz, care divulgaseră multe din secretele naziștilor.
Marea Britanie era convinsă că în Antarctica existau baze secrete naziste, unde se ascundeau alți capi naziști. Britanicii chiar descoperiseră un tunel, în care au trimis mai mulți militari, din care numai doi s-au întors la suprafață.
Au contactat baza britanică prin radio și susțineau că au fost nimiciți de oamenii polari. Practic era un război surd între Marea Britanie, SUA și URSS. Cine va descoperi primul bazele secrete naziste?
Britanicii au pornit primii, pentru că Antarctica se afla sub jurisdicția lor și se considerau stăpânii acestui continent. Ajunși la baza Maudheim, britanicii i-au întâlnit pe cei doi supraviețuitori, care așteptau să fie salvați. Aceștia i-au avertizat că în tunelul din apropierea bazei sunt oameni polari, foarte agresivi și înarmați.
Supraviețuitorii au pus în gardă pe militari că în interiorul tunelului este echipament de luptă și că oamenii polari sunt creația naziștilor. Din cei peste 50 de militari britanici, doar trei au scăpat cu viață, în urma atacului care a urmat asupra lor, din interiorul tunelului.
Cărțile de istorie nu vorbesc despre aceste evenimente. Cert este că, atât britanicii, cât și americanii, în încercarea lor de a cucerii bazele secrete naziste au înregistrat mari pierderi de vieți umane.

Baze subterane secrete, cele trei rase extraterestre

În anul 1969, a fost construită baza Dulce, ca urmare a unui acord între CIA și extratereștrii. Baza este amplasată în Rezervația Indiană Apache Jicarilla. Intrarea în bază se face prin muntele Archuleta.
Guvernul USA ocupă etajul superior al bazei, iar extratereștrii etajele inferioare. Această bază este un mare oraș, în care există electricitate, apă curentă. Legătura între zonele mai îndepărtate ale bazei se face cu ajutorul unor trenuri care ating 2000/km/oră, prin folosirea levitației magnetice. Richard Sauder, arhitect, susține că pe teritoriul SUA există peste 11 astfel de baze subterane. Adâncimea acestor baze este de 1500 de metri.
Pentru extinderea acestor baze sunt utilizate mașini de forat cu laser, care într-o zi pot săpa 7 kilometri.
Aceste baze sunt proiecte oculte, congresul american nu are cunoștință de existența și finanțarea lor. Ele sunt în afara legii, spune Sauder. Aceste baze sunt sub controlul Noii Ordine Mondiale, care a preluat controlul de la autoritățile americane, în urma unui șantaj economic și politic, pe care l-au făcut. Într-un an calendaristic, în aceste baze se produce tehnologie cât în 44 de ani de progres. De curând, fiul unui militar, care a lucrat în această bază, a povestit mai multe lucruri legate de ceea ce se întâmplă în aceste baze.
Tată său, pe nume Otto Oskar Schneider, era ofițer pe un submarin nazist, când a fost capturat de către americani. Fiind un renumit om de știință, în viața civilă, americanii l-au implicat în diferite proiecte. Schneider este inventatorul camerei de filmat de mare viteză, cu ajutorul căreia a filmat testul nuclear pe care americanii l-au făcut în 1946, în atolul Bikini. Pe filmul făcut de tatăl său se observă prezența unui OZN, care a fost filmat în zona atolului, imediat după ce bomba a explodat. Mult timp după acest experiment, atolul a fost survolat de OZN-uri, acestea fiind interesate de ceea ce se produsese în zonă.
Schneider a fost unul dintre cercetătorii care au asistat la încheierea Tratatului de la Greada, din 1954, dintre americani și extratereștri.
Schneider susține că după încheierea acestui tratat în SUA a început construcția acestor baze secrete.
În prima fază experimentele extratereștrilor se făceau numai pe animale. Apoi au urmat implanturi pe oameni, ca mai târziu, să se producă experimente terifiante pe oameni, prin mutații genetice. Schneider povestește despre faptul că americanii au fost obligați să apeleze la arme, pentru că nu se mai înțelegeau cu extratereştrii. Aceștia nu mai doreau să respecte tratatul încheiat, astfel încât se ajunsese la cazuri terifiante de mutații genetice, care se produceau în baza Dulce.
În baza Dulce există peste 18000 de extratereștri, care fac experimente. Există cel puțin trei rase extraterestre. Este vorba despre reptilieni și cei gri, care lucrează împreună la cele mai avansate experimente și cei de tip nordic, de talie mare, care lucrează separat, dat fiind neînțelegerile cu ceilalți.
Extratereștrii se reproduc prin partenogeneză. Un embrion se divide în 6-9 părți, care vor da naștere unor cunne, din care se vor forma copiii. Aceștia se formează dintr-un singur părinte. Ei sunt hrăniți cu plasmă, deoxyhemoglobină și albumină.
Vom vedea dacă extratereștrii ajută umanitate la evoluția ei, sau nu? Totuși, de ce au făcut experimente pe oameni?

Laboratorul reptilienilor exista?

Reptilieni, reptiloizi sau dragoni apar în legende încă din cele mai vechi timpuri. Cultura chineză are în centrul atenției dragonul care este considerat o reptilă. Indienii dar și europenii au multe legende despre dragoni sau șerpi care au puteri supranaturale. Sunt trimiși ai lui Dumnezeu pe Pământ.
În 1982, paleontologul Dale Russel, avansează o teorie, în urma descoperirii unor cranii de dinozaur, conform cărei spațiul planetei ar fi permis dezvoltarea dinozaurilor, care au fost specia dominantă și nu cea umană așa cum am învățat cu toții. În anul 1967, apar primele teorii despre reptilienii Annunakis. Reptilienii își schimbă firma, sunt un hibrid între om și reptilă și se trag din Babilon. Mai mult, teoria susține că reptilienii sunt eterni din cauza faptului că ei se hrănesc cu sânge uman, care le dă forța și energia de a fi eterni. Ei conduc lumea și tot ceea ce ni se întâmplă este comandat de ei.
După o mare catastrofă cosmică, ei s-au retras pe Pământ, trăind în cavernele din subteran. Există multe mărturii, multe făcute publice, referitor la baza Dulce din statul New Mexico, SUA, care susțin că în subteranul acestei baze există reptilieni. Mai mult, deasupra acestei baze militare, au fost văzute foarte multe OZN-uri. Se crede că tunelurile de sub baza Dulce se întind pe o suprafață mare a SUA. Credința că există o lume subterană nu este nouă. Triburile din America de Sud au această credință care vine din trecutul îndepărtat. Triburile apache din Mexic, considerau că indienii P ablo sunt urmașii unor creaturi care trăiesc în subteran.
Autoritățile americane sunt suspectate că întrețin în această bază, experimente pe care reptilienii le fac. Reptilienii sunt foarte avansați din punct de vedere genetic și ajută pe specialiștii americani în înțelegerea unor fenomene complexe. În această bază se fac experimente cu privire la telepatie, hipnoză, control sublimal. Testele genetice se fac pe șoareci, păsări și foci. Reptilienii au făcut încrucișări și pe oameni, rezultatele fiind înspăimântătoare. Creaturi cu două capete, trei picioare.
În 1978, într-o fermă de vaci care se afla la câteva mile depărtare de baza Dulce, a fost constatat că mai mult de o sută de vaci au fost mutilate și abandonate pe câmp.  Specialiștii care au venit la fața locului, pentru a ancheta cazul, au constatat că pielea animalelor strălucea. S-a constatat că ele fuseseră iradiate pentru a fi studiate. Cantitatea de magneziu și de potasiu, din corpul animalelor, era de 70 de ori mai mare decât nivelul normal. La scurt timp, la aceeași fermă au dispărut câteva zeci de bovine, împreună cu persoana care le îngrijea.



 Sunt persoane care susțin că în interiorul bazei se fac experimente pe animale vii, dar și pe oameni.
Diverse persoane susțin că au fost răpite, duse în interiorul bazei, unde sub hipnoză le-au fost făcute diferite operații.
Christa Tilton susține că în iulie 1987, a fost răpită timp de trei ore și dusă în această bază. Ea a reușit să-și amintească că i-au fost prelevate ovulele. Supusă unui control, medicii au constatat că îi fuseseră prelevate ovulele. Ea a povestit despre experimentele terifiante pe care reptilienii le fac în laboratoarele din interiorul bazei
Autoritățile militare americane au negat existența unei baze militare în zonă. De curând un satelit rusesc a fotografiat baza Dulce. Rușii susțin că baza se extinde în subteran , pe o suprafață extrem de mare.  Pozele au fost date publicității. Americanii au preferat să tacă.