Se afișează postările cu eticheta statiune. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta statiune. Afișați toate postările

Nu recomand Hotelul Olimpic din statiunea Jupiter


Cand te duci la mare trebuie sa alegem bine hotelul la care ne cazam pentru ca riscam sa fim dezamagiti total de conditii. Un hotel cu camere murdare, în care nu există apă caldă şi unde persoanele care se cazează sunt încurajate să se şteargă cu perdelele, poartă cu mândrie titulatura de "cel mai naspa hotel".
Hostelul se cheamă Hotel Olimpic din statiunea Jupiter. NU RECOMAND ACEST HOTEL.
parcarea este una fara nici o noima in jurul hotelului
continuam cu camerele care sunt pline de praf si apa calda la unele camere nu exista frigider, hotelul este de 3 stele.
cum am ajuns mirosea a penicilina: ori nu schimbasera cearşafurile, ori dezinfectantul lor este unul de uz industrial .
au fost renovate cu usi si geamuri de pvc de cea mai proasta calitate: nu se inchid bine (ramane gaura de un deget), se face curent, se aude tot de afara
- aer conditionat nu exista
baia:
- deplorabila
- erau niste gaze minuscule care misunau peste tot
cabina de dus nu avea gemuri, nici macar perdele si se facea apa peste tot.
nu era aerisire
servicii:
- camerista nu venea in fiecare zi
- nu prea avea chef de facut curat niciodata
nu au schimbat cearshafurile decat o singura data in 10 zile
- prosoapele niciodata schimbate
mirosuri greu de suportat chiar si pt mine care am alergie la praf si paturile erau pline cu mucegai
3 paturi intro camera mica ca de chibrit care aveau purici in saltele
mancarea greu de descris ca si mancare: era arsa sau fripta in ulei de sute de dati pina se innegrea; ori era nefacuta.
Personalul hotelului era tratat ca pe niste sclavi ajutorul de ospatar era ca un sclav,slab, piele si os nu manca decat odata pe zi, banii ii primeau la sfarsitul lunii, pana atunci mureau de foame trebuie sa manance resturile de la oamenii care mancau in restaurant.

Apa unica pe terra intr-o statiune din Romania

Zona Bucegilor ascunde zona nemuririi, turistii aflati in Valea Urlatorii au declarat de-a lungul timpului ca au intalnit oameni complet dezorientati, care fie nu stiau deloc unde se afla, fie credeau ca se afla in alte locuri. Dar cum se explica aceasta teorie?
Busteniul e plin de povesti despre existenta unor portaluri care leaga Valea Urlatorii deValea Alba sau de Valea Cerbului.
Alte aparitii si portaluri au fost raportate in zona cunoscuta sub denumirea de Fisura Albastra. Varful Caraiman si Varful Costila nu sunt unite, intre ele existand aceasta vale stramta, care este cunoscuta pentru fenomenele paranormale care se petrec in ea. Dar, probabil, unul dintre cele mai periculoase fenomene paranormale din zona Bucegilor este cararea ireala.
Daca se merge pe Valea Comorii si se urca pe Jepii Mici, se poate ajunge in zona unde se petrece un alt fenomen ciudat. Este vorba de o carare care nu exista in realitate, dar care, uneori, in anumite conditii, se formeaza aparand paralel cu cararea adevarata. Aceasta carare ireala este mica, ea masurand in jur de aproximativ 20 de centimetri, si toti cei care parasesc cararea adevarata si ajung sa mearga pe cea ireala mor sau dispar pentru totdeauna.
Pe varfurile Bucegilor au fost inregistrate nivele mari ale radiatiilor care nu au putut fi explicate. In partea de est a masivului Bucegi, se afla zona numita Sapte Izvoare.
In urma cercetarilor facute pe probe de apa recoltate de aici, s-a dovedit ca incarcatura de bacterii este zero, lucru unic pe glob. Locul se numeste „Zona nemuririi”, iar legendele vorbesc despre un sistem de tuneluri subterane, care circula pe sub munti. Cine sa creada ca un loc turistic asa de popular ca Busteniul e, totodata, asa de… paranormal.